Foliopaki z nadrukiem – profesjonalne użycia

Składnikiem decydującym o dobrym pułapie bezpieczeństwa kopert SecureBAG jest rama przygotowana z solidnej, zbrojonej folii i typ zastosowanej taśmy klejącej.

Taśma low security stosuje warstwę kleju permanent, takiego jak w foliopakach kurierskich, ujawniającego próby włamania mechanicznego. Koperta kurierska opatrzona nadrukiem „średniego bezpieczeństwa” jest zaopatrzona w tasiemkę zabezpieczającą stwierdzającą znaki ingerencji przy zwykłych metodach włamań. Taśma celulozowa „mocno zabezpieczona” jest jakby tego było mało zaopatrzona we wskaźniki termiczne i zawilgocenia. Taki typ taśmy cechuje się najlepszym poziomem zabezpieczenia, co zostało stwierdzone aprobatą Ośrodka Inżynierii Precyzyjnej. Taśma celulozowa demonstruje próby dostania się do zawartości koperty dzięki wykorzystaniu wszelkich dziś stosowanych technik manipulacji (mechanicznej, przy działaniu niską i wysoką temperaturą, a dodatkowo strategii wodnej).

Wyjątkową grupą kopert SecureBAG są foliopaki nienaruszalne zaprojektowane do przewozu pieniędzy w walizkach barwiących. Są to artykuły przeznaczone do przewożenia gotówki, ich zabezpieczenie polega na tym, że w wypadku kradzieży uruchamiany jest układ barwiący, który trafia do wnętrza foliopaka kurierskiego oraz na stałę koloruje przynajmniej dziesięć procent każdego banknotu.

Jednym spośród modeli kopert bezpiecznych są woreczki na bilon. Ponieważ muszą przetrwać znaczne obciążenie oraz być niewrażliwe na przecięcie przez ostre krawędzie monet, wytwarzane są ze specjalistycznej – grubej oraz wytrzymałej – wzmacnianej folii LDPE. W wypadku woreczków, które muszą udźwignąć paręnaście kilogramów drobnych, montuje się odpowiednio dużą taśmę opatrzoną uchwytem. Do sporządzania zasiłków kasowych stosuje się malutkie woreczki strunowe.

Koperty kurierskie SecureBAG znalazły już popularne zastosowanie w gromadzeniu próbek zbóż, pasz, kukurydzy, rzepaku, antracytu i innych produktów sypkich. Coraz szersze zastosowanie foliopaków bezpiecznych sprawiło, że są one w sprzedaży we wszystkich znanych rozmiarach, dzięki temu absolutnie nie ma kłopotu z dopasowaniem pożądanego rozmiaru koperty do pakowanych rzeczy.

Wpis gościnny: koperty foliowe z nadrukiem