Przewóz motoroweru przyczepą

Przyczepkę jesteśmy w stanie wynająć na przykład w warsztacie, serwisie motocyklowym lub na stacji benzynowej i przetransportować samemu własny motocykl. Zalecamy jednak być uważnym jeżeli nie dysponujemy doświadczeniem w tego rodzaju przewozie gdyż mamy możliwość narazić swój pojazd na zepsucie lub zarysowanie jeśli np. fatalnie przywiążemy go na przyczepie.

By przetransportować motocykl na przyczepce trzeba umiejętnie go zabezpieczyć. Samodzielnie można przymocować motor na otwartej przyczepce tą metodą:

    1. Postawić koło motocykla w kącie przyczepy.
    2. Trok spinający zamocować na przednie koło. W miarę możliwości pociągnąć pas przez spodnią półkę zawieszenia oraz zamocować o przyczepę po przeciwnej stronie kierownicy.

Przełożyć sznur spinający poprzez siedzenie jednośladu i zamontować do podłogi przyczepki.

Zaczepianie pojazdu jest wyjątkowo znaczące, bowiem nagłe przemieszczenie się go na przyczepce może mieć niebagatelne reperkusje w postaci dzwonu.
Są też możliwości wynajęcia specjalistycznej przyczepy dedykowanej do przewozu motocykli, zaopatrzonej w najazd oraz zaczep, w którym się lokuje przednie koło. Cena użyczenia takiej przyczepy to ok. 50 zł za dobę (dodatkowo rękojmia zazwyczaj około 200 złotych). Na takiej specyficznej przyczepce można przeważnie przewieźć 1 bądź 2 motory. Pamiętajmy, że potrzebujemy auto z hakiem oraz pasy spinające!

Najbardziej zaawansowaną alternatywą jest przyczepa podłogowa z plandeką ( osłania przed kiepskimi warunkami pogodowymi):

Nota: Przyczepka musi posiadać bieżące OC!
Miejmy w pamięci: Prawko kategorii B upoważnia do prowadzenia pojazdu z przyczepą o maksymalnej wadze całkowitej nieprzekraczającej wagi własnej samochodu holującego, o ile łączna akceptowalna waga całkowita zespołu tych samochodów nie przekracza 3,5 t.