W jaki sposób zorganizować przewóz okien PCV?

Jak przygotować transport okien?

Okna należą do obiektów, których przewóz potrzebuje zachowania niezwykłej przezorności. Prosto rzec, ale w jaki sposób to osiągnąć? Transport z uwagi na rozmiar okien PCV i ich delikatność,  polecamy zlecić korporacji spedycyjnej. Należy natomiast wcześniej pomyśleć o przygotowaniu okien do przewozu. W jaki sposób to uczynić? Okna PCV powinny być zapakowane, oklejone folią strecz. Jeżeli wysyłamy więcej niż tylko jedno okno, położyć pomiędzy okna na przykład papierowy arkusz, aby zabezpieczał przed porysowaniem. Najdoskonalszą formą przewozu okien czy luster jest załadowanie na specjalistyczny, wykonany z drewna wieszak skonstruowany do transportu szkła. Jeśli kurier posiada na aucie stojak do transportu okien, wtenczas mogą być one przewożone luzem. Okna okażą się transportowane w ten sposób, że będą oparte o stojak. Okna zawsze powinny być zabezpieczone taśmami i specjalnymi matami, w taki sposób aby absolutnie nie uległy naruszeniu.

UWAGA! Powinno się za każdym razem zapytać spedytora czy dostarcza wieszaków do transportu okien. Czasem umieją doliczyć oni dodatkową należność przy takiej realizacji.

Ile kosztuje przewóz okien PCV?

Wysokość opłaty transportu okien zależy od kraju oraz wymiarów i liczby okien PCV.

Transport okien u nas

W momencie transportu samego okna na przykład tarasowego koszt takiego przewozu wynosi ok. 120-280 złotych

Przewóz okien do Czech

Koszt tranzytu okien PCV z terenu Polski do odległego kraju osiąga 400 – 1200 zł

Jak da radę dostrzec transport okien PCV jest dosyć drogi dlatego warto spędzić wiele życia szukając najlepszej propozycji bądź nabyć okna i drzwi na miejscu i absolutnie nie zajmować się przewozem. Owo podejście oszczędzi nam sporo problemów jednak asortyment na obczyźnie może okazać się ubogi w porównaniu z naszą ojczyzną, która obecnie jest najważniejszym europejskim eksporterem okien do domów.