W jaki sposób przygotować transport okien PCV?

Okna PCV należą do obiektów, których transport potrzebuje zachowania specjalnej ostrożności. Prosto rzec, lecz jak to zrobić? Transport z uwagi na rozmiary okien PCV i ich łamliwość,  polecamy zlecić korporacji spedycyjnej. Musimy natomiast uprzednio zadbać o przygotowaniu okien do załadunku. Jak się do tego zabrać? Okna PCV powinny być zapakowane, oklejone folią stretch. Jeżeli transportujemy więcej niż jedno okno, położyć między okna na przykład karton, żeby chronił przed zarysowaniami. Najwłaściwszą techniką transportu okien bądź szkła jest załadowanie na charakterystyczny, wykonany z drewna stojak przeznaczony do transportu szkła. Skoro dostawca posiada w samochodzie stojak do przewozu okien, wówczas mogą być przewożone luzem. Okna PCV okażą się dostarczane w ten sposób, iż będą się opierały o stojak. Okna PCV każdorazowo powinny być porządnie zabezpieczone trokami i matami, w taki sposób aby nie uległy zniszczeniu.

UWAGA! Warto zawsze zapytać przewoźnika czy też dostarcza wieszaków do przewozu okien. Nieraz mogą doliczyć oni specjalną należność przy takiej usłudze.

Ile kosztuje transport okien PCV?

Cena przewozu okien PCV jest zależna od dystansu oraz rozmiarów i ilości okien.

Transport okien PCV na terenie Polski

  • W momencie przewozu samego okna na przykład tarasowego koszt takiego transportu wynosi ok. 110-260 złotych

Transport okien PCV do Czech

  • Sumpt przewozu okien PCV z Polski do odległego kraju wynosi 450 – 1000 pln

Jak da radę zaobserwować przewóz okien jest dosyć kosztowny zatem warto spędzić trochę życia poszukując najlepszej oferty bądź zakupić okna i drzwi po przyjeździe i nie interesować się transportem. Takie rozwiązanie oszczędzi nam dużo kłopotów lecz wybór za granicą może okazać się ubogi w zestawieniu z Polską, która obecnie jest najważniejszym europejskim eksporterem okien do domów.

Dowiedz się więcej: okna pcv – tanio i solidnie